Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Φοβερή εμφάνιση από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Γιουρόπα Λιγκ, κατάφερε να νικήσει με 4-0 τη Σοσιεδάδ έχοντας σε φοβερή μέρα τον Μπρούνο Φερνάντες. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Σόλσκιερ «στραβοπάτησε» στην έδρα της Γουέστ Μπρομ όπου και αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 2ο λεπτό, έφτασε στην ισοφάριση πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με καταπληκτικό γκολ του Πορτογάλου σταρ ενώ στο δεύτερο μέρος συνέχιζε να πιέζει δίχως να μπορέσει να πετύχει το τέρμα που θα της έδινε τη νίκη. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι» με ρεκόρ 50-31 και 46 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί ΜακΤομινέι (μέσος), Φαν Ντε Μπεκ (μέσος) και Καβάνι (επιθετικός), εκτός παραμένει ο βασικός Πογκμπά (μέσος) και ο Τζόουνς (αμυντικός) ο οποίος δεν υπολογίζεται.

Νιούκαστλ

Εμφανίστηκε πιο δημιουργική σε σχέση με προηγούμενες αγωνιστικές ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει με αποτέλεσμα να δεχθεί ήτα με 2-0 στην έδρα της Τσέλσι. Οι γηπεδούχοι σκόραραν και τα δύο τέρματα στο πρώτο μέρος, Αλμιρόν, Σεντ Μαξιμίν και Γκέιλ προσπάθησαν να απειλήσουν τον αντίπαλο δίχως όμως να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Πλέον, η ομάδα του Σμιθ βρίσκεται στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρκεόρ 25-40 και 25 βαθμούς.

Εκτός οι Γουίλσον (επιθετικός), Μανκίγιο (αμυντικός) και Σαρ (αμυντικός), αμφίβολος ο Σαρ (αμυντικός). Όλες αποτελούν σημαντικές απουσίες.