Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ο κατήφορος δεν έχει σταματημό για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι παίκτες του Όλε-Γκούναρ Σόλσκιερ ήταν εκτός τόπου και χρόνου και η ομάδα γνώρισε την ήττα με 2-0 (εκτός) από την Γουότφορντ, στο Λονδίνο. Έχασε ορισμένες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερος μέρος η μπάλα τιμώρησε τους devils, καθώς σε 40 λεπτά δέχτηκαν 2 γκολ. Άνω-κάτω τα πράγματα μετά από αυτήν την ήττα, καθώς η ομάδα δεν μπορεί να κερδίσει και να ανταποκριθεί στις δυσκολίες των εκτός έδρας παιχνιδιών.

Κλασικά εκτός οι Τουανζέμπε (μπακ), Ρόχο (αμυντικός), Πογκμπά (μέσος). Ενοχλήσεις ο Λίνγκαρντ (εξτρέμ) αλλά λογικά προλαβαίνει.

Νιούκαστλ

Σε εξαιρετική κατάσταση η Νιούκαστλ τον τελευταίο μήνα, η οποία δείχνει να στοχεύει πιο ψηλά σε σύγκριση με τις προηγούμενες δύο σεζόν. Λογικά δεν θα φλερτάρει με τον υποβιβασμό και δεν μπλέξει σ' αυτά τα μονοπάτια, ούσα την συγκεκριμένη χρονική στιγμή 9η με 25 βαθμούς. Στο προηγούμενο πήρε νίκη-ανάσα επικρατώντας 1-0 (εντός) της Κρίσταλ Πάλας, με γκολ του Αλμιρόν στο 83', φέρνοντας χαμόγελα και ηρεμία στον τεχνικό Στιβ Μπρους, ο οποίος κάνει εξαιρετική δουλειά στον αγγλικό Βορρά.

Μοναδική σίγουρη απουσία αυτή του Σεντ-Μαξιμέν (εξτρέμ). Αμφίβολοι οι Κλαρκ (αμυντικός) και Ντάμετ (αμυντικός).