Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πραγματοποίησε πολλές φάσεις στην αναμέτρηση ωστόσο η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στην έδρα της Μπριζ. Εκτεταμένο ροτέσιον από τον Σόλσκιερ, ξεκούρασε πολλούς από τους βασικούς του παίκτες. Σκόραρε για ακόμα ένα παιχνίδι ο Μαρσιάλ, μοιραίος ο Ρομέρο που ουσιαστικά έκανε «δώρο» το γκολ των Βέλγων. Στα του πρωταθλήματος, οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν δυσκολεύτηκαν να «κάμψουν» την αντίσταση της Γουότφορντ την οποία και νίκησαν εύκολα με 3-0, εντός έδρας.

Εκτός συνεχίζουν οι σημαντικοί Πογκμπά (μέσος) και Ράσφορντ (επιθετικός). Ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού που είχε ο ΜακΤομινέι (μέσος) και βρίσκεται κανονικά στην αποστολή.

(4-2-3-1): Ρομέρο - Γουίλιαμς, Μαγκουάιρ, Μπαιγί, Μπισάκα - ΜακΤομινέι, Περέιρα - Τζέιμς, Φερνάντες, ΓκρίνΓουντ - Μαρσιάλ.

Μπριζ

Καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές πραγματοποίησε η Μπριζ απέναντι σε έναν κατά πολύ ανώτερο -ποιοτικά- αντίπαλο. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με τον Ντένις στο 15ο λεπτό απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάτειντ ωστόσο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκαν την ισοφάριση δίχως να έχουν «απάντηση» στο δεύτερο μέρος. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η ομάδα του Κλεμέντ νίκησε εντός έδρας με «σβηστές τις μηχανές» 1-0 την Σαρλερουά.

Εκτός ο τιμωρημένος Μπαλάντα (αμυντικός) καθώς και ο σημαντικός μέσος Ντιατά (μέσος).

(3-4-1-2): Μινιολέ - Ντελί, Μεσέλ, Μάτα - Κάιπερ, Ριτς, Βόρμερ, Κοσουνού - Τάου - Ντένις, Βανάκεν.