Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην έδρα της Μπράιτον, παίρνοντας την νίκη με το εμφατικό 3-0. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και κατάφεραν να σκοράρουν με τους  ΓκρίνΓουντ, Φερνάντες στο 16ο, 29ο και 50ο λεπτό αντίστοιχα με το τρίτο τέρμα να είναι μετά από φανταστική αντεπίθεση των «κόκκινων διαβόλων». Πλέον η ομάδα του Σόλσκιερ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα και μόλις στο -2 από τις θέσεις που οδηγούν στους ομίλους του Champions League, με ρεκόρ 51-31 και 52 βαθμούς.

Δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Φιλ Τζόουνς (στόπερ) και Τουανζέμπε (αμυντικός).

Μπόρνμουθ

Από το κακό στο χειρότερο οδεύει η Μπόρνμουθ που αυτή την φορά δέχθηκε οδυνηρή εντός έδρας ήττα με 4-1 από την Νιουκάστλ. Ομάδας απαθής χωρίς πλάνο και καθαρό μυαλό, έγινε «έρμαιο» στις ορέξεις των φιλοξενούμενων. Μοναδικός διασωθέν από την αναμέτρηση ο  Γκόσλινγκ που πέτυχε το γκολ της τιμής στο 94ο λεπτό. Πολύ δύσκολη θα είναι η παραμονή των «κερασιών» αν η ομάδα του Χάουι συνεχίζει να δείχνει συνεχώς την ίδια κακή εικόνα. Βρίσκεται σταθερά στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-54 και 27 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Κάλουμ Γουίλσον (επιθετικός), Φρανσίς (αμυντικός) και Ντάνιελς (αμυντικός).