Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Εύκολο έργο είχε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία νίκησε με το ίδιο σκορ του πρώτου αγώνα και αυτή τη φορά (2-0) εντός έδρας κόντρα στη Γρανάδα, παίρνοντας έτσι τη πρόκριση για τα ημιτελικά του Europa League. Ο Καβάνι άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό το σκορ με τον Βαγιέχο να σκοράρει αυτογκόλ στα τελευταία λεπτά διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Στα του πρωταθλήματος, η «αρμάδα» του Σόλσκιερ πήρε μεγαλειώδη νίκη με 3-1 στην έδρα της Τότεναμ παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι» με ρεκόρ 61-34 και 63 βαθμούς.

Μπαιγί (αμυντικός), Μαρσιάλ (επιθετικός) και Τζόουνς (αμυντικός) παραμένουν εκτός.

Μπέρνλι

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Μπέρνλι, αυτή τη φορά με 2-1 εντός έδρας κόντρα στη Νιουκάστλ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση καταφέρνοντας να σκοράρουν με τον Βίντρα στο 18ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα έχασαν ευκαιρίες με τους φιλοξενούμενους ωστόσο να είναι πιο αποτελεσματική κάνοντας την ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μέρφι και Σεντ Μαξιμίν. Πλέον, η ομάδα του Ντάις βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 25-42 και 33 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι σημαντικοί Πόουπ (τερματοφύλακας), Λονγκ (αμυντικός) και Ροντρίγκεζ (επιθετικός), σίγουρα εκτός οι Μπαρνς (επιθετικός) και Μπρέιντι (μέσος).