Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με συνολικό σκορ 4-0 απέναντι στη Ρεάλ Σοσιεδάδ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για ακόμα μία χρονιά να πάρει άνετη πρόκριση για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Γενικότερα η ομάδα του Σόλσκιερ παρουσιάζει ένα αρκετά ανταγωνιστικό πρόσωπο τόσο στην Ευρώπη όσο και στο πρωτάθλημα στο οποίο βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στη τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση, οι «κόκκινοι διάβολοι» ήταν οι μεγάλοι νικητές στο ντέρμπι του Μάντσεστερ όταν και νίκησαν στην έδρα της συμπολίτισσας με 2-0. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Μπρούνο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ενώ μία καταπληκτική επέλαση από τα αριστερά του Σο στο δεύτερο μέρος καθόρισε και το τελικό αποτέλεσμα.

Εκτός Πογκμπά (μέσος) και Τζόουνς (αμυντικός), ερωτηματικό για το αν θα αγωνιστεί ο Ντε Χέα (τερματοφύλακας), αμφίβολοι οι Καβάνι (επιθετικός), Σο (μπακ) και Φαν Ντε Μπεκ (μέσος).

(4-2-3-1): Χέντερσον - Τέγες, Μαγκουάιρ, Λίντελοφ, Μπισάκα - Φρεντ, ΜακΤομινέι - Τζέιμς, Φερνάντες, Γκρίνγουντ - Μαρσιάλ.

Bet Info - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

4/5 Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις στα τελευταία ματς.

Μίλαν

Αγχωτική πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ κατάφερε να πάρει η Μίλαν η οποία έχοντας το 2-2 της Σερβίας, αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 στο Μιλάνο νικώντας ωστόσο στα εκτός έδρας γκολ. Στα του πρωταθλήματος, μετά από πολλά χρόνια, η ομάδα του Πιόλι πρωταγωνιστεί βρισκόμενη στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Το τελευταίο διάστημα, θα λέγαμε πως η ομάδα του Ιταλού προπονητή έχει κάνει μία κάποια «κοιλιά» καθώς έπεσε από τη 1η θέση. Τη τελευταία αγωνιστική, παρά τα πολλά προβλήματα τραυματισμών στην επίθεση, κατάφερε να πάρει νίκη «χρυσάφι» στην έδρα της Βερόνα με 2-0 χάρις στα γκολ των Κρούνιτς και Νταλότ στο 27ο και 50ο λεπτό αντίστοιχα.

Σίγουρα εκτός οι Μπενασέρ (μέσος), Ντίαζ (επιθετικός), Μπονέρα (αμυντικός), Τσαλχάνογλου (μέσος) και Μάντζουκιτς (επιθετικός) ενώ αμφίβολοι είναι οι Ιμπραίμοβιτς (επιθετικός), Τέο Ερνάντεζ (μπακ) και Ρέμπιτς (επιθετικός).

(4-2-3-1): Ντοναρούμα - Νταλότ, Ρομανιόλι, Τομόρι, Καλούλου - Κεσιέ, Μειτέ - Καστιγιέχο, Κρούνιτς, Σαλεμέικρες - Λεάο.