Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Συνέχεια στο σερί νικών εκτός έδρας έδωσε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που αυτή την φορά νίκησε με 3-2, απέναντι στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Το λάθος κοντρόλ του Χέντερσον έδωσε την ευκαιρία στους γηπεδούχους να ανοίξουν το σκορ. Από εκεί και έπειτα όμως, η ομάδα του Σόλσκιερ πίεσε πραγματοποιώντας την ανατροπή πριν ακόμα την λήξη του πρώτου μέρους, με τους Ράσφορντ και Μαρσιάλ. Ο Άγγλος στράικερ σκόραρε και στο 51ο λεπτό, οι «λεπίδες» βρήκαν στο 87ο λεπτό τέρμα ξανά με τον ΜακΓκόλντρικ δίχως όμως να καταφέρουν να ισοφαρίσουν. Πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-19, 23 βαθμούς και ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επιστρέφει όπως όλα δείχνουν ο Καβάνι (επιθετικός), εκτός παραμένουν οι Τζόουνς (αμυντικός) και Ρόχο (αμυντικός).

Λίντς

Επιστροφή στις νίκες για την Λιντς, με εμφατικό τρόπο καθώς πήρε το τρίποντο με 5-2, εντός έδρας απέναντι στην Νιουκάστλ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά γρήγορα με κεφαλιά από κοντινή απόσταση του Μπάμφορντ. Στην συνέχεια, μία εκπληκτική σέντρα του Χάρισον είχε ως αποδέκτη των Ροντρίγκο που σκόραρε στο 61ο λεπτό. Η ομάδα του Μπιέλσα δέχθηκε την ισοφάριση ωστόσο πήρε άριστα στις αντεπιθέσεις σκοράροντας δύο γκολ στο 77ο λεπτό και 85ο λεπτό για να διαμορφώσει με καταπληκτικό σουτ στο 88ο λεπτό ο Χάρισον το τελικό αποτέλεσμα. Πλέον η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-24 και 17 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κοχ (αμυντικός), Γιορέντε (αμυντικός), Φόρσοου (μέσος) και Μπεράρντι (αμυντικός).