Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Επιστροφή στις νίκες για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με 3-1 στην έδρα της ποιοτικής Άστον Βίλα. Παρότι είχε την κατοχή στο πρώτο μέρος, βρέθηκε πίσω στο σκορ έπειτα από γκολ του Τραορέ στο 24ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, κατάφερε στο 52ο και 56ο λεπτό να ανατρέψει το σκορ με τους Φερνάντες και Γκρίνγουντ ενώ για ακόμα ένα ματς σκόραρε και ο Καβάνι στο 87ο λεπτό. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σόλσκιερ με ρεκόρ 67-36 και 70 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Μαρσιάλ (επιθετικός), Τζόουνς (αμυντικός) και Τζέιμς (μέσος).

Λέστερ

Τάσεις «αυτοκτονίας» ίδιες με την περσινή αγωνιστική περίοδο παρουσιάζει η Λέστερ η οποία ηττήθηκε με 4-2, εντός έδρας κόντρα στη Νιουκάστλ. Πολλά τα αμυντικά κενά για τις «αλεπούδες» με το κενό του Έβανς να μην καλύπτεται σε καμία περίπτωση. Τα γκολ της τιμής για τους γηπεδούχους τα οποία παράλληλα καθόρισαν και το τελικό αποτέλεσμα πέτυχαν οι Αλμπράιτον και Ιχεανάτσο στο 80ο και 87ο λεπτό αντίστοιχα. Έπεσε στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα η «αρμάδα» του Ρότζερς με ρεκόρ 63-43 και 63 βαθμούς.

Αμφίβολος ο Έβανς (αμυντικός), παραμένουν εκτός οι Μπαρνς (μέσος), Τζάστιν (μπακ) και Μόργκαν (στόπερ).