Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Σε γενικές γραμμές πραγματοποίησε καλύτερη πορεία από τις προηγούμενες χρονιές η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία κατάφερε να τερματίσει στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα χωρίς ωστόσο να φτάσει στον τελικό του κυπέλλου ή του Γιουρόπα Λιγκ. Η προσθήκη του Φερνάντεζ ανέβασε πολλά επίπεδα την ομάδα του Σόλσκιερ που θα βρίσκεται για ακόμα μία χρονιά στον πάγκο της ομάδας. Μόνο μία «ηχηρή» μεταγραφή πραγματοποίησαν οι «κόκκινοι διάβολοι» οι οποίοι απέκτησαν τον Φαν Ντε Μπεκ από τον Άγιαξ.

Εκτός παραμένουν οι αναπληρωματικοί Τζόουνς (στόπερ) και Τουανζέμπε (αμυντικός).

Κρύσταλ Πάλας

Αν και δεν έπεισε με την εμφάνιση της, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να πάρει εντός έδρας νίκη με 1-0 έναντι της Σαουθάμπτον. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Ζαχά στο 13ο λεπτό με όμορφο σουτ μετά από όμορφη μπαλιά του Τάουσεντ. Από εκεί και έπειτα ανέλαβε δράση ο Γκουαίτα ο οποίος απέκρουσε πολλές προσπάθειες. Στα τελευταία δέκα λεπτά, η ομάδα του Χότζον έχασε λίγες αλλά σημαντικές ευκαιρίες με το σκορ να παραμένει ως έχει.

Εκτός παραμένουν οι σημαντικοί Κέιχιλ (στόπερ), Φαν Άανχολτ (μπακ) καθώς και οι αναπληρωματικοί Τόμκινς (αμυντικός), Φέρκιουσον (αμυντικός) και Γουίκαμ (επιθετικός).