Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο τη χρονιά καθώς έπαιζε για δύο αποτελέσματα στο «King Power Stadium» κόντρα στην Λέστερ και πήρε το καλύτερο δυνατό, αφού κατάφερε να επικρατήσει με 0-2 και να κερδίσει το εισιτήριο για το Champions League της επόμενης σεζόν. Σε ένα πολύ ανοικτό παιχνίδι ο Μαρσιάλ κέρδισε ένα πέναλτι στο 69ο λεπτό και ο Μπρούνο Φερνάντες έκανε το 0-1. Το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Τζέσι Λίνγκαρντ που έκλεψε την μπάλα μετά από τραγικό λάθος του Σμάιχελ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, με κενή εστία. Στην Ευρώπη, η ομάδα του Μάντσεστερ κατάφερε να κερδίσει για δεύτερη φορά τη Λιντσερ καθώς με αναπληρωματικούς πήρε τη νίκη με 2-1 εντός έδρας μετά το 5-0 της Αυστρίας και προελαύνει στο Europa League.

Eκτός για διάφορους λόγους οι αμυντικοί Φιλ Τζόουνς, Τουανζέμπε και Λουκ Σο.

Mάντσεστερ Γιουνάιτεντ (4-2-3-1): Ρομέρο - Νταλό, Μαγκουάϊρ, Μπέιλι, Ουίλιαμς - Μακ Τομινέι, Φρεντ - Πογκμπά, Μπρούνο Φερνάντες, Μαρσιάλ - Ράσφορντ.

Bet Info - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

3/4 goal/goal στα τελευταία της παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Κοπεγχάγη

Σε μια τεράστια ανατροπή κατάφερε να φτάσει η Κοπεγχάγη αφού μετά την ήττα με 1-0 στην Τουρκία απέναντι στη Μπασακσεχίρ, την «κατατρόπωσε» με 3-0 εντός έδρας. Οι Δανοί ήταν εκείνοι που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με κεφαλιά του Γουίντ μόλις τέσσερα λεπτά μετά από το εναρκτήριο σφύριγμα στην αναμέτρηση. Οι Δανοί μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και στο 52ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Τοπάλ. Ο Βιντ σημείωσε το 2-0 από την άσπρη βούλα. Στο 62ο λεπτό ο Φαλκ έκανε φοβερή ενέργεια στον άξονα και με πλασέ από το ύψος του ημικυκλίου της περιοχής, έγραψε το 3-0. Δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση, παρά τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα, μοιάζει ικανή για την υπέρβαση στη φετινή διοργάνωση.

Τιμωρημένος ο φορ Σάντος, εκτός ο Σίγκουρτσον (Α), Φίσερ (Μ), Τόμσεν (Μ).

Κοπεγχάγη (4-2-3-1): Γιόχανσον - Βαρέλα, Νέλσον, Μπιέλαντ, Μποίλεσεν - Μουντραζίγια, Ζέκα - Πέπμπιελ, Γουίντ, Φαλκ - Κόφμαν