Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Ήταν η απόλυτη κυρίαρχος στο παιχνίδι καταφέρνοντας να πάρει εύκολη νίκη με 2-0 στη Γρανάδα. Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απειλήθηκε μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα. Από εκεί και έπειτα ισορρόπησε το ματς, βγήκε μπροστά με αξιώσεις καταφέρνοντας να πετύχει από ένα γκολ σε κάθε μέρος με τους Ράσφορντ και Φερνάντες στο 31ο και 90ο λεπτό αντίστοιχα. Για τον θεσμό του πρωταθλήματος, η «αρμάδα» του Σόλσκιερ ήταν καταιγιστική νικώντας με 3-1 στο ντέρμπι στο Λονδίνο απέναντι στην Τότεναμ. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται οι «κόκκινοι διάβολοι» με ρεκόρ 61-34 και 63 βαθμούς.

Τιμωρημένοι οι ΜακΤομινέι (μέσος), Μαγκουάιρ (αμυντικός) και Σο (μπακ). Θα λείψουν για ακόμα ένα ματς οι Μαρσιάλ (επιθετικός), Μπαιγί (αμυντικός) και Τζόουνς (αμυντικός). Αμφίβολος ο Τζέιμς (μέσος).

(4-2-3-1): Ντε Χέα - Τέγες, Λίντελοφ, Τουανζέμπο, Μπισάκα - Μάτιτς, Φρεντ - Πογκμπά, Φερνάντες, Γκρίνγουντ - Ράσφορντ.

Γρανάδα

Εμφάνισε καλό «πρόσωπο» μόνο στα πρώτα λεπτά του αγώνα με αποτέλεσμα να οπισθοχωρήσει στη συνέχεια και να δεχτεί εντός έδρας ήττα με 2-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. «Κόστισαν» τα πολλά αμυντικά κενά για ένα ακόμα ματς, πλέον βρίσκεται με τη «πλάτη στον τοίχο» ενόψει επαναληπτικού. Στα της La Liga, η ομάδα του Μαρτίνεζ έκανε την ανατροπή με 2-1 απέναντι στη Γρανάδα, στο δεύτερο ημίχρονο νικώντας μετά από πολλές αγωνιστικές και πλέον βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-50 και 39 βαθμούς.

Ετέκι (μέσος) και Ντουάρτε (αμυντικός) είναι τιμωρημένοι. Εκτός και οι Λοζάνο (αμυντικός), Μίγια (μέσος) και Σόρο (μέσος).

(4-2-3-1): Σίλβα - Νέβα, Βαγιέχο, Σάντσεζ, Ντίαζ - Ερέρα, Γκοναλόνς - Κένεντι, Μοντόρο, Πουέρτας - Σολδάδο.