Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με «σβηστές» μηχανές στην πρεμιέρα του Champions League, κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί και να μετρήσει 3 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις. Είχε εύκολη –εκ του αποτελέσματος- αποστολή στην Ελβετία, επικρατώντας 3-0 (εκτός) της Γιουνγκ Μπόις για την πρεμιέρα των ομίλων. Το σύνολο του Ζοσέ Μουρίνιο ανεβάζει στροφές συν τω χρόνω και παρουσιάζει ένα πιο ποιοτικό και συνάμα ανταγωνιστικό προφίλ εντός των τεσσάρων γραμμών. Σίγουρα η νίκη αυτή μόνο καλό έκανε στους «κόκκινους διαβόλους». Δεν ίδρωσαν ιδιαίτερα πάντως. Μπήκαν μπροστά στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο και στο δεύτερο ο Μαρσιάλ (69’) έκανε το 3-0. Ώρα για το 4/4 κόντρα σε έναν δύσκολο αντίπαλο όπως η Γουλβς.

Μέσα ο Βαλένσια (μπακ), εκτός ο Σο (μπακ), πρόβλημα ο Ράσφορντ (εξτρέμ).

Γουλβς

Αποτελεί μέχρι στιγμής την έκπληξη της σεζόν. Ήθελε τόσο πολύ ένα εντός έδρας τρίποντο για να ευχαριστήσει το κοινό της και να πάρει τα πάνω της, κι αυτό τελικά ήρθε την προηγούμενη αγωνιστική κόντρα στην Μπέρνλι (εντός). Επικράτησε 1-0, αλλά το ματς ήταν για 4-0 και πάνω. «Φουριόζα» στο πρώτο ημίχρονο, πολλές ευκαιρίες, πολλά ανεβάσματα των πλάγιων μπακ, φοβερή πίεση στα 3/4 του γηπέδου, όμως η ανάπαυλα βρήκε τις ομάδες χωρίς σκορ (0-0). Στο β’ μέρος, η Γουλβς συνέχισε να πιέζει και εντέλει βρήκε το γκολ στο 62’ (1-0). Δεν πιέστηκε καθόλου και κράτησε εύκολα το υπέρ της αποτέλεσμα.

Άπαντες παρόντες και στη διάθεση του τεχνικού Νούνο.