Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

«Προδόθηκε» για ακόμα μία αγωνιστική από τα αμυντικά της κενά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που ήρθε ισόπαλη με 2-2 στην έδρα της Λέστερ. Έχασε τεράστια ευκαιρία στην αρχή του ματς με τον Ράσφορντ να είναι άστοχος. Ο ίδιος παίκτης όμως σκόραρε έπειτα από άψογο τελείωμα και ασίστ του Φερνάντες στο 23ο λεπτό. Οχτώ λεπτά αργότερα, σε μία αδράνεια της άμυνας ο Μπαρνς βρήκε χώρο για να δοκιμάσει το σουτ σκοράροντας. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Σόλσκιερ είχε την πρωτοβουλία και πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Πορτογάλο σταρ στο 79ο λεπτό, με την ισοφάριση να φτάνει έξι λεπτά αργότερα. Πλέον, οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 30-23 και 27 βαθμούς.

Με μικροπροβλήματα οι Ράσφορντ (επιθετικός), Μπισάκα (μπακ), Τζέιμς (μέσος) και Λίντελοφ (στόπερ) που ωστόσο αναμένεται να βρίσκονται κανονικά στην αποστολή. Δεν υπολογίζονται οι Ρόχο (αμυντικός) και Τζόουνς (αμυντικός).

Γουλβς

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε η Γουλβς, με 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Τότεναμ. Βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ έπειτα από λάθος υπολογισμό του Πατρίσιο στο σουτ του Ντομπελέ. Ο Φάμπιο Σίλβα έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες δείχνοντας για ακόμα μία αγωνιστική ότι δεν μπορεί να μπει στα «παπούτσια» του Χιμένεθ, την λύση ωστόσο έδωσε με όμορφη κεφαλιά ο Σαίς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νέτο. Πλέον η ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο Σάντος βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας ρεκόρ 15-20 και 21 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι βασικοί Γιόνι (μπακ) και Χιμένεθ (επιθετικός). Θα απουσιάσει και ο σημαντικός Ντεντόνκερ (μέσος), επιστρέφει ο Μπολί (αμυντικός).