Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πριν την διακοπή για τις εθνικές νικώντας με 3-1 στην έδρα της Έβερτον. Προχώρησε σε ανατροπή σκηνικού από το πρώτο και όλας μέρος με τον Φερνάντες να σκοράρει δις στο 25ο και 32ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Σόλσκιερ έριξε τον ρυθμό καταφέρνοντας να βρει γκολ στο τέλος με τον Φερνάντες αυτή την φορά να σερβίρει και τον Καβάνι να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ με την ομάδα. Πλέον, οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 12-14 και 10 βαθμούς.

Εκτός θα παραμείνουν οι σημαντικοί Σο (μπακ), Μαρσιάλ (μέσος) και Λίντελοφ (αμυντικός). Εκτός και ο Μπαιγί (αμυντικός) καθώς και οι Λίνγκαρντ (μέσος) και Τζόουνς (αμυντικός) που δεν επηρεάζουν. Αναμένεται να βρίσκοτναι στην αποστολή οι Μαγκουάιρ (αμυντικός), Ράσφορντ (επιθετικός) και Γκρίνγουντ (επιθετικός).

Γουεστ Μπρομ

Δεν μπόρεσε για ακόμα μία αγωνιστική να πάρει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα η Γουέστ Μπρομ που δέχθηκε και αυτή την φορά εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Τότεναμ. Μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση και έχασε κλασικές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος. Στο δεύτερο ωστόσο έδειξε σημάδια χαλάρωσης δεχόμενη το γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Σε δύσκολη θέση βρίσκεται εδώ και καιρό η «αρμάδα» του Μπίλιτς με τους φιλοξενούμενους να βρίσκονται σταθερά εντός ζώνης υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην 18η θέση με ρεκόρ 6-17 και έχοντας μόλις 3 βαθμούς.

Εκτός οι ημιβασικοί Φιλντ (μέσος) και Κανού (επιθετικός), επιστρέφουν σε αγωνιστική δράση οι Ιβάνοβιτς (μπακ), Περέιρα (μέσος) και Ρόμπινσον (επιθετικός).