Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Δέχθηκε την ισοφάριση (1-1) στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εντός έδρας απέναντι στη Μίλαν για το θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ. Απειλήθηκε αρκετές φορές από τους Ιταλούς, σκόραρε με ωραία κεφαλιά του Ντιαλό κόντρα στη ροή του αγώνα. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Σόλσκιερ ήταν η θριαμβεύτρια στο ντέρμπι της πόλης καθώς πήρε τρίποντο με 2-0 στο «Έτιχαντ», απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι. Προηγήθηκε από το 2ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φερνάντες, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Σο διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πολύ όμορφη προσωπική ενέργεια. Οι «κόκκινοι διάβολοι» συνεχίζουν να βρίσκονται στη 2η θέση με ρεκόρ 55-32 και 54 βαθμούς.

Σίγουρα εκτός οι Μάτα (μέσος), Πογκμπά (μέσος) και Φαν Ντε Μπεκ (μέσος), αμφίβολοι οι σημαντικοί Ντε Χέα (τερματοφύλακας), Ράσφορντ (επιθετικός) και Μαρσιάλ (επιθετικός) καθώς και οι Καβάνι (επιθετικός) και Τζόουνς (αμυντικός).

Γουέστ Χαμ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Γουέστ Χαμ, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στη Λιντς. Αν και δέχθηκε δύο τέρματα στα πρώτα εφτά λεπτά της αναμέτρησης, η τύχη της «χαμογέλασε» καθώς αμφότερα ακυρώθηκαν μετά από υπόδειξη του VAR. Κατάφερε να προηγηθεί στον αγώνα με τον Λίνγκαρντ στο 21ο λεπτό ενώ διπλασίασε τα τέρματα της εφτά λεπτά αργότερα με τον Ντόσον. Από εκεί και έπειτα θα λέγαμε ότι ο Μόγες χαμήλωσε το τέμπο, έπαιξε πιο αμυντικά με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο μέρος. Σταθερά στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκονται τα «σφυριά» με ρεκόρ 42-31 και 48 βαθμούς.

Δεν βρίσκεται στην αποστολή ο Λίνγκαρντ (επιθετικός) καθώς αντιμετωπίζει την ομάδα από την οποία δόθηκε δανεικός, σταθερά εκτός οι Μαζουακού (αμυντικός), Ογκμπονά (αμυντικός), Γιαρμολένκο (επιθετικός) και Ράντολφ (τερματοφύλακας). Αμφίβολος ο Φρέντερικς (μπακ).