Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ η οποία αυτή την φορά αναδείχθηκε ισόπαλη, εντός έδρας στο ντέρμπι εναντίον της Άρσεναλ με 2-2. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Μουσταφί με κεφαλιά στο 26ο λεπτό ενώ ο Μαρσιάλ ισοφάρισε στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης. Το ματς κύλησε χωρίς πολλές φάσεις μέχρι το 68ο λεπτό όπου ένα μπέρδεμα των αμυντικών με τον Λακαζέτ οδήγησε σε αυτογκόλ του Ρόχο. Η απάντηση των γηπεδούχων όμως ήταν άμεση με τον Λίνγκαρντ να σκοράρει με σουτ στο 69ο λεπτό και να δίνει τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Στην 8η θέση της βαθμολογίας πλέον η ομάδα του Μουρίνιο με ρεκόρ 24-25 και 23 βαθμούς.

Τραυματίες συνεχίζουν οι Λίντελοφ (στόπερ) και Σάντσεζ (επιθετικός) ενώ αμφίβολοι για μία ακόμα αγωνιστική είναι οι Βαλένσια (μπακ), Τζόουνς (στόπερ) και Σο (μπακ).

Φούλαμ

Έπαιξε καλό ποδόσφαιρο η Φούλαμ εντός έδρας εναντίον της ποιοτικής Λέστερ αλλά δεν μπόρεσε να πανηγυρίσει τους τρεις βαθμούς της νίκης μένοντας στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με σουτ του Καμαρά στο 42ο λεπτό με τους φιλοξενούμενους όμως να ισοφαρίζουν στο 74ο λεπτό με τον Μάντισον. Στην συνέχεια οι δύο ομάδες κυνήγησαν το γκολ όμως καμία από τις δύο δεν μπόρεσε να το πετύχει. Σταθερά στην τελευταία θέση η ομάδα το Ρανιέρι με ρεκόρ 15-36 και 9 βαθμούς.

Εκτός λόγω τραυματισμού ο Φόνσου – Μενσά (στόπερ) ενώ αμφίβολοι είναι οι Μακντόναλντ (μέσος) και Αγιτέ (μέσος).