Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Σε ένα ματς με πολλά ευτράπελα πριν την έναρξη του αγώνα, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υπέστει δεύτερη σερί ήττα με 4-2 από την Λίβερπουλ εντός έδρας. Σε καμία περίπτωση δεν άξιζαν την νίκη οι γηπεδούχοι παρότι και αν προηγήθηκε στον αγώνα, δέχθηκε την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, έδειξε αντίδραση μειώνοντας με τον Ράσφορντ στο 68ο λεπτό ωστόσο ο Σαλάχ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό. Σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Σόλσκιερ με ρεκόρ 70-42 και 70 βαθμούς.

Εκτός θα μείνει ο βασικός Μαγκουάιρ (αμυντικός) καθώς και οι Τζέιμς (μέσος), Τζόουνς (αμυντικός) και Μαρσιάλ (επιθετικός).

Φούλαμ

Σε καμία περίπτωση δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική η Φούλαμ η οποία ηττήθηκε με 3-1 στην έδρα της Σαουθάμπτον. Συνεχίζει αδιάφορη στο πρωτάθλημα η ομάδα του Πάρκερ καθώς είναι οριστικά υποβιβασμένη, το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει προσωρινά με τον Καρβάλο στο 75ο λεπτό, έπειτα από ασίστ του Ρέιντ. Σταθερά στη 18η θέση του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η «αρμάδα» του Άγγλου προπονητή με ρεκόρ 26-50 και 27 βαθμούς.

Αμφίβολοι οι Τσέρνι (μέσος) και Ρόμπινσον (αμυντικός), σίγουρα εκτός ο Κονγκολό (αμυντικός).