Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Απίστευτη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, «διέλυσε» με 9-0 την Σαουθάμπτον εντός έδρας. Οι παίκτες του Σόλσκιερ εκμεταλλεύτηκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησαν στο 2ο λεπτό, σκόραραν τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα πέντε στο δεύτερο. Δεν έδειξαν κανένα έλεος οι «κόκκινοι διάβολοι» οι οποίοι «κυνηγούσαν» να πετύχουν και άλλα τέρματα έτσι ώστε να έχουν πλεονέκτημα σε περίπτωση ισοβαθμίας με οποιοδήποτε αντίπαλο. Πλέον, η Μάντσεστερ βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 46-27 και 44 βαθμούς.

Δεν υπολογίζεται ο Τζόουνς (αμυντικός), αμφίβολος ο Μπαιγί (αμυντικός).

Έβερτον

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στα τρίποντα για τα «ζαχαρωτά» με 2-1 στην έδρα της Λιντς. Μόλις στο 9ο λεπτό ο Σίγκουρντσον άνοιξε το σκορ με κοντινή προβολή ενώ ο Κάλβερτ Λιούν από κοντινή απόσταση έδωσε «αέρα» δύο τερμάτων στην ομάδα του πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, η «αρμάδα» του Αντσελότι αρκέστηκε στο να διατηρήσει το υπάρχον σκορ με την Έβερτον να ανεβαίνει στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 31-25 και έχοντας 36 βαθμούς.

Εκτός οι Πίκφορντ (τερματοφύλακας), Άλαν (μέσος) και Γκαμπμίν (μέσος).