Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πρώτο σοκ για την ομάδα του Σόλσκιερ. Πρώτη εντός έδρας ήττα στη σεζόν, η οποία συνοδεύτηκε με αποκλεισμό στο Κύπελλο, από την Γουέστ Χαμ (1-0, εντός). Πλήγμα ο αποκλεισμός, καθώς το EFL ήταν μια διοργάνωση που ενδιέφερε την Γιουνάιτεντ αρκετά. Στο προηγούμενο για το πρωτάθλημα, επικράτησε 2-1 (εκτός) της Γουέστ Χαμ με γκολ του Λίνγκαρντ στο 90', ενώ αξίζει να σημειωθεί πως γλίτωσε την ισοφάριση (2-2) χάρη στον Ντε Χέα (κίπερ) που έπιασε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό!

Κλασικά εκτός ο Αμάντ Ντιαλό (εξτρέμ), πάγια εκτός και ο Ράσφορντ (εξτρέμ). Εξαιρετικά αμφίβολος ο Καβάνι (φορ), με τις πιθανότητες να μην είναι με το μέρος τους.

Αστον Βίλα

Έφτασε το ματς με την Τσέλσι (εκτός) για το Κύπελλο μέχρι την διαδικασία των πέναλτι, αλλά αποκλείστηκε, πέφτοντας πάνω σε έναν εξαιρετικό Κέπα από τα 11 μέτρα. Η Άστον Βίλα αποκλείστηκε νωρίς νωρίς, όμως έχει πολλές υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα! Στο προηγούμενο πέτυχε πολύ σημαντική νίκη που της έδωσε... φτερά. Επικράτησε εμφατικά 3-0 (εντός) της Έβερτον, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο, κυρίως στο β' ημίχρονο. Ξεκάθαρος στόχος να τερματίσει πάνω από το midtable της Premier League.

Αμφίβολος ο Μπέιλι (εξτρέμ), κλασικά εκτός οι Ντέιβις (μέσος) και Σανσόν (εξτρέμ).