Μάλμε

Νικηφόρο σερί τρέχει η Μάλμε στο πρωτάθλημα βρισκόμενη στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 48-14 και 56 βαθμούς. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση δυσκολεύτηκε ωστόσο νίκησε στην έδρα της Εσκιλστούνα με 1-0. Στα του Γιουρόπα Λιγκ, ήταν ανταγωνιστική στην έδρα της Ντιναμό Κιέβου για ογδόντα τέσσερα λεπτά, δεν κατάφερε όμως να αποφύγει την ήττα με 1-0 στην Ουκρανία.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Κοπεγχάγη

Με νίκη συνέχισε και η Κοπεγχάγη στο πρωτάθλημα, με το εμφατικό 4-2 εντός έδρας απέναντι στην Σίλκεμποργκ. Έτσι η ομάδα του Σολμπάκεν βρίσκεται μόλις έναν βαθμό πίσω από την Μίντιλαντ μετά το πέρας των 11 πρώτων αγωνιστικών. Για τον θεσμό του Γιουρόπα Λιγκ, η «αρμάδα» του Νορβηγού προπονητή μπορεί να δυσκολεύτηκε ωστόσο νίκησε με 1-0, εντός έδρας την Λουγκάνο χωρίς να πραγματοποιήσει καλή εμφάνιση. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ήταν ο Σάντος με σουτ στο 50ο λεπτό.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Ντογιέ (μέσος), Γουίντ (επιθετικός) και Άντερσεν (μέσος).