Μαλίν

Το τελευταίο διάστημα, η Μαλίν δε πατά καλά. Τρείς ήττες και μια ισοπαλία στα πιο πρόσφατα της παιχνίδια συνθέτουν ένα σκηνικό μιας ομάδας που έχει αξιομνημόνευτες μεταπτώσεις στην απόδοση της φέτος. Μια κρύο, μία ζέστη για τους «μαλινουά» που γνώρισαν βαριά ήττα με 3-0 απο τη Μπρίζ εκτός έδρας. Στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια, οι παίκτες της oμάδας της Αμβέρσας μάλιστα έκαναν μόνο ένα γκολ σε αυτή τη... βουτιά θέσεων που έχουν πραγματοποιήσει μένοντας εκτός εξάδας τούτη τη στιγμή.

Ο σημαντικός φορ Ένγκβαλ επιστρέφει ταχύτερα απο όσο τόνιζαν οι αρχικές εκτιμήσεις σύμφωνα και με τα ρεπορτάζ των ΜΜΕ του Βελγίου. Σίγουρα η Μαλίν θα πάρει μεγάλη ανάσα επιθετικά μιας και το πρόβλημα της είναι τεράστιο τον τελευταίο καιρό. Κατα τα άλλα τα υπόλοιπα προβλήματα είναι γνωστά καιρό.

Bet Info - Μαλίν

4/5 GG εντός έδρας προσφάτως.

«Έχουμε ακόμα δύο αγώνες φέτος για να ισιώσουμε τα πράγματα, θέλουμε να κλείσουμε το 2019 με ένα καλό συναίσθημα και τότε οι δύο αγώνες που απομένουν είναι πολύ σημαντικοί για εμάς» ανέφερε ο Ντε Καμάργκο.

Οστάνδη

Tεράστια νίκη για την Οστάνδη, 2-1 τη Γάνδη σε μια αναμέτρηση που είχε πολλές συγκινήσεις. Η αλήθεια είναι ότι το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο και το πιο δίκαιο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία. H Γάνδη είχε μάλιστα προηγηθεί απο το πρώτο δεκάλεπτο, πρίν την ανάπαυλα η Οστάνδη είχε όμως ισοφαρίσει. Εν τέλει, στο 54ο λεπτό, με ένα εξαιρετικό γκολ, ο Ρόναλντ Βάργκας έβαλε σε θέση οδηγού την ομάδα του με το 2-1 να είναι και το τελικό σκορ. Ωστόσο, πλέον η εν λόγω αναμέτρηση αποτελεί παρελθόν και η ομάδα του Κόρε Ινγκεμπρίγκτσεν θα πρέπει να κοιτάξει πλέον τη δύσκολη και απαιτητική συνέχεια στο πρωτάθλημα καθώς ας μη ξεχνάμε πως η Οστάνδη βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, στο +10 απο την τελευταία θέση παρόλα αυτά.

Εκτός ο ι Σκούλασον και Καπόν με προβλήματα τραυματισμού.