Μαιντζ

Η εξαιρετικά αρνητική παράδοση της στο Γκεζελκίρχεν επιβεβαιώθηκε και φέτος, με την Μάιντζ να φεύγει με άδεια χέρια ηττώμενη με σκορ 2-1 από τη Σάλκε. Τηρουμένων των αναλογιών βέβαια λίγο έλειψε να αποσπάσει την ισοπαλία ισοφαρίζοντας στο 75' με τον Ονισίβο αλλά δέχτηκε το δεύτερο τέρμα στο 89ο λεπτό χωρίς να έχει χρόνο να αντιδράσει ως το τέλος. Επιστροφή στις ήττες λοιπόν για τους κόκκινους μετά τη νίκη επί της Χέρτα, πρέπει να σημειωθεί πως αντιμετωπίζουν αντικειμενικές δυσκολίες τόσο στο να περιορίσουν τους αντιπάλους επιθετικούς όσο και να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες σε κάθε παιχνίδι.

Κανένα νέο πρόβλημα για τη Μάιντζ.

Bet Info - Μαιντζ

5/5 over μετράει η Μάιντζ.

Βόλφσμπουργκ

Βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό της εντός έδρας συνάντησης με τη Χοφενχάιμ, γρήγορα ισορρόπησε, έφερε το ματς στα ίσα με τον Μεχμέντι αλλά δεν έδειξε να πιστεύει στην ανατροπή μένοντας στο βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι Λύκοι παραμένουν αήττητοι έχοντας τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, η αλήθεια είναι πως το βασικό τους μέλημα είναι να μην ηττηθούν και από εκεί και πέρα προσπαθούν για τη νίκη κυρίως με αντεπιθέσεις και χωρίς περιττά ρίσκα. Οι Λύκοι έχουν να σκέφτονται και την επόμενη υποχρεώση τους για το Γιουρόπα Λιγκ την ερχόμενη Πέμπτη απέναντι στη Σεντ Ετιέν στη Γαλλία.

Θα λείψουν ξανά οι Καστέελς (Τ) και Μπρουκς (Α).