Μαιντζ

Η αποβολή του Φερνάντες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με δεύτερη κίτρινη κάρτα ήταν το καθοριστικό στοιχείο που οδήγησε εν πολλοίς στην ήττα (1-0) στο Ντίσελντορφ από τη Φορτούνα αφού οι φιλοξενούμενοι δε μπόρεσαν να προτάξουν επαρκώς την άμυνα τους στην επανάληψη. Διπλό το κακό για τη Μάιντζ καθώς το αποτέλεσμα αυτό ήρθε απέναντι σε έναν αντίπαλο με παρόμοια στόχευση, πλέον μάλιστα έπεσε στην προτελευταία θέση της κατάταξης και η πίεση προς τον προπονητή Σβαρτς γίνεται ολοένα και μεγαλύτερη. Κακές και οι πρώτες εντός έδρας επιδόσεις των κόκκινων (1-0-2 με 2/3 over).

Tιμωρημένος ο Φερνάντες (Μ), τραυματίες οι Μπελ (Α) και Ματετά (Ε).

Bet Info - Μαιντζ

Η Μάιντζ είναι η ομάδα που έχει σημειώσει τα λιγότερα τέρματα μέχρι στιγμής (7).

Κολωνία

Το παιχνίδι με την Πάντερμπορν ήταν κομβικό για τους Τράγους που αγνοούσαν τη χαρά της νίκης από τον Αύγουστο, ωστόσο απέναντι στους έτερους νεοφώτιστους όλα πήγαν κατ' ευχήν, όπως μαρτυρά και το τελικό 3-0. Τερόντε, Ζβάαμπ και Μπόρναου ήταν οι σκόρερ σε μία πειστική εμφάνιση που έδιωξε προς το παρόν τα μαύρα σύννεφα από την όμορφη πόλη της Κολωνίας μιας και η ομάδα ανέβηκε πλέον πάνω από την επικίνδυνη ζώνη. Στόχος απόψε να συνεχιστούν οι καλές εμφανίσεις και απόψε στο Μάιντζ, καλή - τηρουμένων των αναλογιών - η εικόνα τους φέτος μακριά από το γήπεδό τους (1-1-2 με 3/4 over).

Σταθερά εκτός οι μέσοι Βερστράτε και Κλέμενς.