Λυόν

Τα βρήκε μπαστούνια κόντρα στη σημερινή της αντίπαλο την Παρασκευή, παρ'όλα αυτά κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 εκτός έδρας, σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Ο τελικός Κυπέλλου είναι ο δεύτερος στόχος που έχει απομείνει στην ομάδα του Ζενεσιό, αφού συνεχίζει τη μάχη της για να βρεθεί στην 2η θέση που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Για να βρεθούν στα ημιτελικά οι λυωνέ απέκλεισαν τις Μπουρζ εκτός (2-0), Αμιάν εκτός (2-0), Γκινγκάμπ εκτός (2-1) και Καέν εντός (3-1).

Εκτός ξανά οι Μεντί, Τετέ με τον Κορνένα επιστρέφει.

Bet Info - Λυόν

Τα 3 από τα 4 ματς που έχει δώσει στη διοργάνωση έχουν λήξει στα 2-3 γκολ.

Ρεν

Σε γενικές γραμμές είχε καλή εικόνα κόντρα στη Λυών την Παρασκευή, όμως η αστοχία της αλλά και το γεγονός ότι είδε την αντίπαλό της να σκοράρει στις καθυστερήσεις, ήταν τα δύο στοιχεία που την οδήγησαν στην εντός έδρας ήττα με 1-0. Ο τελικός Κυπέλλου είναι ο μοναδικός στόχος που έχει απομείνει στην ομάδα του Στεφάν, αφού μπορεί να διεκδικήσει έτσι τις όποιες πιθανότητες έχει ώστε να βγει στην Ευρώπη και του χρόνου. Για να φτάσουν στα ημιτελικά οι ρενέ ξεπέρασαν τα εμπόδια των Μπρεστ εντός (2-2 η κανονική διάρκεια και η παράταση, νίκη στα πέναλτι), Σεντ Πριβέ εκτός (2-0), Λιλ εντός (2-1) και Ορλεάν εντός (2-0).

Επιστροφή των Μπενσεμπαϊνί, Τραορέ και Μπουριζό.

Bet Info - Ρεν

Έχει σκοράρει το λιγότερο 2 τέρματα στις 4 αναμετρήσεις που έχει δώσει στη διοργάνωση.