Λυόν

Εμφανίστηκε με δύο πρόσωπα την προηγούμενη αγωνιστική, καθώς στο 1ο ημίχρονο βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ με 2-0, όμως στην επανάληψη αντέδρασε, και απέσπασε τελικά την εκτός έδρας ισοπαλία με 2-2 κόντρα στη Ρεν. Με την ισοπαλία αυτή η ομάδα του Ρούντι Γκαρσία ναι μεν 15 ματς αήττητη, όμως έπειτα και τη νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν σήμερα (Σάββατο) υποχώρησε στη 2η θέση.

Επιστροφή του Γκιμαράες (Μ), ενώ στην αποστολή της είναι και το τελευταίο της απόκτημα Σλιμανί (Ε) από τη Λέστερ. Παραχωρήθηκε δανεικός στην Ατλέτικο Μαδρίτης ο Ντεμπελέ (Ε).

Bet Info - Λυόν

Στο Over 2.5 τα 5 τελευταία της, ενώ στα 4 από αυτά έχει επιβεβαιωθεί και το GG.

Μετζ

Εμφάνισε ξανά μία μέτρια εικόνα την προηγούμενη αγωνιστική, ωστόσο δεν το πλήρωσε ξανά, αφού παραχώρησε την εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στη Νις. Αυτή ήταν η 2η σερί μοιρασιά για την ομάδα του Αντονετί, η οποία ναι μεν μετράει 3 αγωνιστικές δίχως νίκη, όμως βρίσκεται στο +10 από την επικίνδυνη ζώνη.

Στην αποστολή ο Ουντόλ (Α), εκτός παραμένουν οι Νιανέ (Ε), Νγκετέ (Μ).