Λουντογκόρετς

Το πάλεψε ωστόσο η Λουντογκόρετς εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων με αποτέλεσμα να δεχθεί ήττα με 4-3, στην έδρα της Λίντσερ. Βρισκόταν πίσω στο 56ο λεπτό με 4-1, κατάφερε να βρει δύο φορές δίχτυα από εκεί και έπειτα δίχως όμως να καταφέρει να πάρει και κάποιον βαθμό από την αναμέτρηση. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Γκέντσεβ νίκησε δύσκολα με 1-0, εντός έδρας την Λέφσκι Σόφια και πλέον βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 22-9 και 23 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Χιγκίνιο (επιθετικός) και Βάντερσον (μέσος).

Τότεναμ

Απογοητευτική η εικόνα της Τότεναμ στην έδρα της Άντβερπ και δίκαιη ήττα με 1-0 για την ομάδα του Μουρίνιο. Σε δηλώσεις του μετά το ματς, ο Πορτογάλος προπονητής είπε πως αν μπορούσε στο ημίχρονο θα πραγματοποιούσε έντεκα αλλαγές! Στα του πρωταθλήματος, οι «πετεινοί» έκαναν ακόμα μία νίκη, με 2-1 αυτή την φορά, εντός έδρας απέναντι στην Μπράιτον. Εύστοχος από την άσπρη βούλα ο Κέιν, σκόραρε μετά από εφτά χρόνια με τον αγγλικό σύλλογο ο Μπέιλ, με κεφαλιά έπειτα από όμορφη σέντρα του Ρεγκιλόν στο 73ο λεπτό. Πλέον η Τότεναμ βρίσκεται στην 3η θέση με ρεκόρ 18-9 και 14 βαθμούς.

Εκτός παραμένει ο αναπληρωματικός Τανγκαγκά (αμυντικός).