Λουντογκόρετς

Δεν εμφάνισε ανταγωνιστικό πρόσωπο στην Σουηδία η Λουντογκόρετς με αποτέλεσμα να βρίσκεται «με την πλάτη στον τοίχο», ηττημένη με 2-0 από την Μάλμε. Οι Βούλγαροι είχαν στο μεγαλύτερο μέρος της διάρκειας την κατοχή με το μέρος τους δίχως ουσιαστικό αντίκτυπο, δέχθηκαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο με τις ελπίδες πρόκρισης να είναι περιορισμένες. Στα του πρωταθλήματος, η «αρμάδα» του Νταμπράουσκας νίκησε εύκολα με 5-0, εντός έδρας την Λοκομοτίβ Σόφια.

Επιστρέφει ο Ντεσπότοφ, δεν βρίσκεται στην αποστολή ο Μάριν.

Μάλμε

Έπαιξε επιθετικά, δημιούργησε φάσεις και έτσι η Μάλμε κατάφερε να πάρει σκορ πρόκρισης ενόψει επαναληπτικού. Στο 26ο λεπτό, ο Μπιρμάνσεβιτ άνοιξε το σκορ έπειτα από ασίστ του Λεβίτσκι ενώ στο 61ο λεπτό, ο Μπέργκερ διαμόρφωσε το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Στα του πρωταθλήματος, η ομάδα του Τόμασον είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ντέγκεφορς την οποία και νίκησε εντός έδρας με 3-0.

Αμφίβολοι παραμένουν οι Κνούτσεν (αμυντικός) και Τοιβόνεν (επιθετικός).