Λοκομοτίβ Μόσχας

Μετά το μεγάλο διπλό στο Τσάμπιονς Λιγκ (2-1 επί της Λεβερκούζεν), έφυγε με πολύτιμο διπλό και από την έδρα της Ορενμπούργκ, της οποίας επιβλήθηκε δίκαια με 3-2. Έχει απουσίες ειδικά μπροστά, όμως είναι πειστική στις εμφανίσεις της και παρά το γεγονός πως δέχεται φάσεις καταφέρνει να παίρνει νίκες έστω με μισό - μηδέν. Κάτι τέτοιο συνέβη και στο ματς με τη Ζενίτ, με γκολ του Κρικόβιακ στο 48ο λεπτό πήρε το μεγάλο ντέρμπι που την φέρνει στο -2 απο την πρώτη ΤΣΣΚΑ. Η Λοκομοτίβ μοιάζει να είναι σε καλή κατάσταση και σε όλες τις διοργανώσεις πλήν του κυπέλλου όπου αποκλείστηκε απο την άσημη Μπάλτιτς.

Ρότενμπεργκ (Α), Φαρφάν (Μ), Λυσόφ (Α) και Μίραντσουκ (Μ) θα απουσιάσουν.

Λοκομοτίβ (4-1-4-1): Γκιγιέρμε - Ιγκνάτιεφ, Χέβεντες, Τσόρλουκα, Ρίμπους - Σερκέιρα - Ζεμαλεντίνοφ, Μπαρίνοφ, Κρικόβιακ, Μάριο - Σμόλοφ.

Bet Info - Λοκομοτίβ Μόσχας

3/5 G/G στα τελευταία εντός έδρας.

Ατλέτικο Μαδριτης

Οι Ροχιμπλάνκος συγκρούστηκαν στο Wanda Metropolitano της Μαδρίτης απέναντι στη Ρεάλ στο τοπικό ντέρμπι, με το παιχνίδι να είναι κακό από άποψη θεάματος και να λήγει χωρίς τέρματα. Ματς που θα ξεχαστεί γρήγορα, ελάχιστες οι καλές φάσεις με τις δύο ομάδες να προσέχουν τις άμυνές τους. Η Ατλέτικο έμεινε στη 2η θέση με 14 βαθμούς στο -1 απο την κορυφή ισοβαθμώντας με τη Γρανάδα. Στο πρώτο παιχνίδι στο Champions League πάντως, η Ατλέτικο γλίτωσε... το εντός έδρας κακό ξεκίνημα, αφού έσωσε τον πόντο στο φινάλε απέναντι στη Γιουβέντους (2-2). Οι Ροχιμπλάνκος γενικά πατούσαν καλύτερα απο το ξεκίνημα αλλά οι φάσεις δεν τους βγήκαν με αποτέλεσμα το ημίχρονο να λήξει χωρίς σκορ. Η Γιούβε βρήκε δύο γρήγορα γκολ στην επανάληψη και εκεί άπαντες πίστεψαν πως το παιχνίδι τελείωσε. Στο 70' όμως, μετά την εκτέλεση φάουλ, ο Χιμένες πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Σάβιτς τη δεύτερη για το 1-2, ενώ στο 90' ήρθε η ισοφάριση που έμοιαζε με... νίκη με την κεφαλιά του Ερέρα μετά την εκτέλεση κόρνερ.

Ο Βρσάλικο (Α) αναμένεται να είναι διαθέσιμος τον Οκτώβρη, εντούτοις τούτη τη στιγμή δεν είναι έτοιμος.

Ατλέτικο (4-4-2): Όμπλακ - Αρίας, Σάβιτς, Χιμένες, Λόντι - Γιορέντε, Ερέρα, Κόκε, Λεμάρ - Μοράτα, Φέλιξ.