Λίβινγκστον

Συνέχεια στο σερί νικών έδωσε η Λίβινγκστον με 3-1, εντός έδρας απέναντι στην Ρος Κάουντι. Προηγήθηκε στο 9ο λεπτό, ισοφαρίστηκε στο 28ο λεπτό ενώ στο δεύτερο μέρος ανέβασε την πίεση της σκοράροντας δύο τέρματα στο 81ο και 91ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Μάρτιντειλ βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-27, έχοντας 30 βαθμούς με δύο ματς λιγότερα.

Εκτός οι Γιάκομπς (μέσος) και Λίθγκοου (αμυντικός).

Αμπερντίν

Το πάλεψε η Αμπερντίν που ωστόσο ηττήθηκε με 2-1, εντός έδρας απέναντι στην Ρέιντζερς. Έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 26ο λεπτό, το μόνο που κατάφερε να κάνει στην αναμέτρηση ήταν να μειώσει το σκορ στο 67ο λεπτό με τον Κένεντι. Απέκρουσε πέναλτι ο Λιούις, πλέον η ομάδα του ΜακΚίνες βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 28-20, 39 βαθμούς και δύο παιχνίδια λιγότερα.

Εκτός παραμένουν οι Τσέρνι (τερματοφύλακας), Ντέβλιν (αμυντικός), Χέτζς (επιθετικός), ΜακΓκέουχ (μέσος) και Γουότκινς (μέσος).