Λίβερπουλ

Τρίτη σερί ισοπαλία για την Λίβερπουλ, αυτή τη φορά με 1-1 εντός έδρας απέναντι στη Νιουκάστλ. Απείλησε, άνοιξε το σκορ με όμορφο εκτέλεση του Σαλάχ στο 7ο λεπτό όμως έδειξε για ακόμα μία αγωνιστική αδυναμία να αμυνθεί με αποτέλεσμα να δεχθεί γκολ από τον αντίπαλο στο 95ο λεπτό. Πλέον, η ομάδα του Κλοπ βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 55-39 και 54 βαθμούς.

Εκτός παραμένουν οι Γκόμεζ (αμυντικός), Χέντερσον (μέσος), Κέλεχερ (τερματοφύλακας), Μάτιπ (αμυντικός), Οριγκί (επιθετικός) και Φαν Ντάικ (αμυντικός).

Σαουθάμπτον

«Μονομάχησε» η Σαουθάμπτον η οποία πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας, εντός έδρας απέναντι στην Λέστερ με 1-1. Έμεινε από το 10ο λεπτό με παίκτη λιγότερο έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα του Βέστεγκαρντ πάνω στον Βάρντι. Ωστόσο ήταν αυτή που κατάφερε να ανοίξει το σκορ στον αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γουόρντ Πράουζ στο 61ο λεπτό. Το σκορ διαμόρφωσε ο Έβανς στο 68ο λεπτό. Σταθερά στη 15η θέση βρίσκονται οι «άγιοι» με ρεκόρ 41-59 και 37 βαθμούς.

Εκτός οι Ινγκς (επιθετικός), Μπέρντραντ (μέσος), Ρομέου (μέσος), Ομπαφέμι (επιθετικός) και Μιναμίνο (μέσος) και Σμόλμποουν (μέσος).