Λίβερπουλ

Είχε εύκολο έργο στο εναρκτήριο ματς κόντρα στη Νόριτς η Λίβερπουλ η οποία και νίκησε με 3-0 εκτός έδρας. Το σκορ άνοιξε στο πρώτο μέρος ο Ζότα ενώ στο δεύτερο ημίχρονο, Φιρμίνο και Σαλάχ πρόσθεσαν το όνομα τους στον πίνακα των σκόρερ. Πολύ καλό παιχνίδι από τον δικό μας Τσιμίκα όπως και από τον Άλισον που έκανε κάποιες φανταστικές αποκρούσεις στο δεύτερο μέρος.

Παραμένει εκτός ο Ρόμπερτσον (μπακ). Αμφίβολοι οι Αλκάνταρα (μέσος), Χέντερσον (μέσος) και Τζόουνς (μέσος).

Μπέρνλι

Δεν πραγματοποίησε το ιδανικό ξεκίνημα η Μπέρνλι η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Μπράιτον. Παρότι άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κοντινή κεφαλιά του Ταρκόφσκι έπειτα από κόρνερ του ΓουέστΓουντ δέχθηκε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος, μέσα σε πέντε λεπτά. Είχε δύο δοκάρια η ομάδα του Ντάις που παρουσιάστηκε αδρανής στο σημαντικότερο σημείο του παιχνιδιού.

Εκτός παραμένουν οι Στέφενς (μέσος) και Λονγκ (αμυντικός).