Λιθουανία

Άλλη μία ήττα δέχθηκε η Λιθουανία στην έδρα της Ουκρανίας με 2-0. Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν για ακόμα μία αγωνιστική κατώτεροι από τους αντιπάλους. Δεν απείλησαν σχεδόν ποτέ στην αναμέτρηση ενώ δέχθηκαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οριστικά πλέον εκτός συνέχειας, η ομάδα του Ουρμπόνας βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 4-17 και 1 βαθμό.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Σερβία

Καλή μπορεί να χαρακτηριστεί η πορεία της Σερβίας μέχρι στιγμής στον όμιλο. Η ομάδα του Τουμπάκοβιτς βρίσκεται σταθερά στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με αγώνα λιγότερο και ρεκόρ 10-12 και 7 βαθμούς. Στην τελευταία -χρονικά- αναμέτρηση απέναντι στην Παραγουάη σε φιλικό αγώνα νίκησε με γκολ του Μίτροβιτς στο 90ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι διαθέτουν ακόμα βάσιμες ελπίδες για πρόκριση καθώς βρίσκονται μόλις στο -4 από την Πορτογαλία.

Εκτός αποστολής έμειναν οι σημαντικοί Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (μέσος), Τάντιτς (επιθετικός) και Μάτιτς (μέσος).