Λιθουανία

Απογοητευτική εμφάνιση και εντός έδρας ήττα με 3-0 δέχθηκε η Λιθουανία από την Ουκρανία. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν με προβάδισμα δύο τερμάτων στο 27ο λεπτό με τους γηπεδούχους να είναι ανήμποροι να ανατρέψουν την κατάσταση. Καμία απιθετική διάθεση από την ομάδα του Ουρμπόνας, πολλά τα αμυντικά κενά για την ομάδα του. Έτσι οι γηπεδούχοι βρίσκονται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-10 και με μόλις έναν βαθμό.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Πορτογαλία

Έπαιξε φοβερό ποδόσφαιρο η Πορτογαλία στην έδρα της Σερβίας παίρνοντας παράλληλα και νίκη με το εμφατικό 4-2. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Καρβάλο με όμορφο σουτ στο 42ο λεπτό ενώ ο Γκέντες με εκπληκτική προσπάθεια διπλασίασε τα τέρματα στο 58ο. Στην συνέχεια την σκυτάλη πήρε ο Κριστιάνο Ρονάλντο που δεν αστόχησε σε τετ α τετ στο 80ο λεπτό με τον Μπερνάντο Σίλβα να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι η ομάδα του Φερνάντο Σάντος ανέβηκε στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με πέντε βαθμούς και ρεκόρ 5-3.