Λιθουανία

Συνεχίζει να απογοητεύει όλο και περισσότερο με τις εμφανίσεις της η Λιθουανία που δεν έχει νίκη ακόμα σε αυτή την προκριματική φάση. Στην τελευταία –χρονικά- αναμέτρηση, έχασε εύκολα στην έδρα της Σερβίας με 4-1. Η ομάδα του Ουρμπόνας βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ ενώ στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε τρία γκολ. Στο δεύτερο μέρος ανέβασε την πίεση της καταφέρνοντας να σκοράρει με τον Νονίκοβας στο 71ο λεπτό. Έτσι πλέον οι γηπεδούχοι βρίσκονται σταθερά στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 3-7 και 1 βαθμό.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Ουκρανία

Παρότι δεν ξεκίνησε καλά στους πρώτους αγώνες η Ουκρανία τελικά κατάφερε να βρει τον καλό της εαυτό μένοντας αήττητη σε τέσσερις αγώνες, έχοντας συνολικό απολογισμό τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Μετά την εμφατική επικράτηση με 5-0 επί της Σερβίας, η ομάδα του Σεφτσένκο πήρε αγχωτική εντός έδρας νίκη απέναντι στο Λουξεμβούργο με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος της αναμέτρησης ο Γιαρεμτσούκ με όμορφο σουτ στο 6ο λεπτό. Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα οι φιλοξενούμενοι με ρεκόρ 8-1 και 10 βαθμούς.