Λίντς

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τη Λιντς, αυτή τη φορά με 2-0 στην έδρα της Γουέστ Χαμ. Μόλις στο πρώτο δεκάλεπτο, η ομάδα του Μπιέλσα κατάφερε να σκοράρει δύο τέρματα εκ των οποίων και τα δύο ακυρώθηκαν μετά από έλεγχο στο VAR. Από εκεί και έπειτα, η «αρμάδα» του Αργεντινού κόουτς δέχθηκε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Ανέβασε τις γραμμές της στο δεύτερο δημιουργώντας επικίνδυνες καταστάσεις δίχως όμως να καταφέρει να πετύχει κάποιο τέρμα. Πλέον, η Λιντς βρίσκεται στη 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 43-46 και 35 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Κοχ (αμυντικός), Στρούικ (μέσος), Φόρσοου (αμυντικός) και Σάκλετον (μέσος).

Τσέλσι

Άλλη μία νίκη κατάφερε να πάρει η Τσέλσι, με 2-0 εντός έδρας κόντρα στην ποιοτική Έβερτον. Άλλαξε πρόσωπα στο αρχικό σχήμα ο Τούχελ και θα μπορούσαμε να πούμε πως του «βγήκε». Πολύ καλή εμφάνιση από τον Χάβερτζ που πέτυχε το πρώτο τέρμα στο 31ο λεπτό ενώ ο Γερμανός ήταν και ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι στο 65ο λεπτό το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο Ζορζίνιο. Σε κακή βραδιά βρέθηκε ο Βέρνερ ο οποίος έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες, πλέον οι «μπλε» βρίσκονται στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 44-25 και 50 βαθμούς.

Αμφίβολος παραμένει ο ημιβασικός Έιμπραχαμ (επιθετικός), ένιωσε ενοχλήσεις στην προπόνηση και δεν υπολογίζεται ο Τιάγκο Σίλβα (αμυντικός).