Λίντς

Ήττα με 2-0 δέχθηκε η Λιντς, στην έδρα της Μπράιτον. Απειλήθηκε πολλές φορές στην αναμέτρηση με τον Αλιόσκι να πέφτει λανθασμένα για τάκλιν δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους για να ανοίξουν το σκορ στο 14ο λεπτό. Το σκορ καθόρισε στο 79ο λεπτό ο Γουέλμπεκ δίχως η ομάδα του Μπιέλσα να καταφέρει να γίνει ποτέ απειλητική. Πλέον, βρίσκεται στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 50-52 και 47 βαθμούς.

Εκτός οι Κόστα (επιθετικός), Φόρσοου (μέσος) και Ραφίνια (επιθετικός).

Τότεναμ

Καλή εμφάνιση απέναντι σε έναν αδιάφορο αντίπαλο για την Τότεναμ που νίκησε με 4-0, εντός έδρας τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Προηγήθηκε στο 36ο λεπτό με τον Μπέιλ, στο δεύτερο μέρος συνέχισε να πιέζει με τον Ουαλό να βρίσκει άλλα δύο γκολ και τον Σον να διαμορφώνει το τελικό σκορ στην αναμέτρηση. Πλέον, η ομάδα του Μέισον βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 60-38 και 56 βαθμούς.