Λίντς

Σε μία ισορροπημένη αναμέτρηση με πάρα πολλές φάσεις, η Λιντς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Γουλβς. Απείλησε αλλά ταυτόχρονα και απειλήθηκε με τους επιθετικούς της ομάδας να χάνουν πολλές ευκαιρίες. Την «έσωσε» πολλές φορές από το γκολ ο Μεσλιέ που ωστόσο στάθηκε άτυχος στο μοναδικό γκολ που καθόρισε την αναμέτρηση καθώς μετά το δοκάρι του Τραορέ, η μπάλα βρήκε στο σώμα του ενώ ήταν πεσμένος καταλήγοντας στα δίχτυα της ομάδας του. Πλέον, η «αρμάδα» του Μπιέλσα βρίσκεται στη 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 40-43 και 32 βαθμούς.

Σταθερά εκτός οι σημαντικοί Κοχ (μέσος), Φίλιπς (μέσος) και Ροντρίγκο (επιθετικός) καθώς και οι αναπληρωματικοί Μπεράρντι (αμυντικός), Φόρσοου (μέσος) και Ποβέδα (επιθετικός).

Σαουθάμπτον

Επιτέλους βαθμός για τη Σαουθάμπτον που αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Τσέλσι, εντός έδρας. Αν και δεν είχε τη πρωτοβουλία των κινήσεων, κατάφερε να προηγηθεί με όμορφη ενέργεια και τελείωμα του Μιναμίνο στο 33ο λεπτό. Από εκεί και έπειτα έδωσε και πάλι τη κατοχή στους φιλοξενούμενους που βρήκαν την ισοφάριση στο 54ο λεπτό καθορίζοντας το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Πλέον, η ομάδα του Χάσενχατλ βρίσκεται στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 31-40, έχοντας 30 βαθμούς.

Άρμοστρονγκ (μέσος) και Ντιαλό (μέσος) είναι αμφίβολοι, σίγουρα εκτός οι Ομπαφέμι (επιθετικός), Γουόλκοτ (μέσος), Γουόκερ-Πίτερς (μπακ) και Σμόλμποουν (μέσος).