Λίντς

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την Λιντς, αυτή την φορά με 2-1 από την Γουέστ Χαμ. Η ομάδα του Μπιέλσα, προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κλιχ στο 6ο λεπτό και αφού δόθηκε επανάληψη καθώς ο Φαμπιάνσκι ήταν εκτός εστίας στην εκτέλεση. Στην συνέχεια έδειξε τα γνωστά προβλήματα στην άμυνα, έπαιξε ανοιχτά και της «στοίχισε» με την ανατορπή να ολοκληρώνεται στο 80ο λεπτό με τον Ογκμπονά. Πλέον, η «αρμάδα» του Αργεντινού προπονητή βρίσκεται στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 17-22 και 14 βαθμούς.

Εκτός οριστικά οι σημαντικοί Φόρσοου (αμυντικός), Γιορέντε (αμυντικός), Κοχ (αμυντικός) και Μπεράρντι (αμυντικός).

Νιούκαστλ

Άλλη μία νίκη κατάφερε να πάρει η Νιουκάστλ, παρά τα προβλήματα που είχε όλη την προηγούμενη εβδομάδα και παρά της λίγες προπονήσεις που πραγματοποίησε, με 2-1 εντός έδρας απέναντι στην Γουέστ Μπρομ. Άνοιξε το σκορ με τον Αλμιρόν μόλις στο 18ο δευτερόλεπτο και παρότι ισοφαρίστηκε, κατάφερε να ξαναπάρει «κεφάλι» στο σκορ με πανέμορφη κεφαλιά του Γκέιλ στο 82ο λεπτό. Πλέον η ομάδα του Μπρους βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 14-16 και 17 βαθμούς.

Εκτός οριστικά οι σημαντικοί Σεντ Μαξιμίν (μέσος), Ντάμετ (αμυντικός), Ντουμπράβκα (τερματοφύλακας) και Φερνάντεζ (αμυντικός). Έτοιμος να αγωνιστεί ξανά ο Φρέιζερ (μέσος), αμφίβολος ο Λασέλς (αμυντικός).