Λίντς

Buzzer beater στο προηγούμενο με την Μπερνλι (εκτός), καθώς βρήκε γκολ ισοφάρισης στο 87' (1-1) και πήρε εντέλει τον βαθμό. Καλή επιθετικά στο β' ημίχρονο, αρκετά αμυντικά προβλήματα όμως καθ' όλη τη διάρκεια του ματς. Στόχος το mid-table στη βαθμολογία, αν και άπαντες γνωρίζουν πως η ομάδα έχει δυνατότητες για παραπάνω. Πήρε τον Τζέιμς (εξτρέμ) από την Γιουνάιτεντ, τελευταία μέρα των μεταγραφών.

Νοκ όουτ ο πολύτιμος Ραφίνια (μέσος).

Λίβερπουλ

Τυχερή στο προηγούμενο με την Τσέλσι (εντός, 1-1). Ευνοήθηκε αρκετά από το διαιτητικό κομμάτι, ειδικά στο β' ημίχρονο. Της έλειψε η τελική προσπάθεια, κατά πολύ. Προβληματίζει σε πολλούς τομείς στην εκκίνηση του πρωταθλήματος. Ο πήχης εκ των πραγμάτων, δεν μπορεί να τοποθετηθεί πολύ ψηλά, μιας και το ρόστερ έχει αποδυναμωθεί σημαντικά.

Νοκ άουτ οι Άλισον (κίπερ) και Φαμπίνιο (μπακ). Πανέτοιμος ο Ρόμπερτσον (μπακ).