Λίντς

Δεν εντυπωσίασε με την εμφάνιση της η Λιντς η οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 2-1 από την Έβερτον. Δέχθηκε δύο τέρματα στο πρώτο μέρος από τους Σίγκουρντσον και Κάλβερτ Λιούν, προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στο δεύτερο μέρος όπου και μείωσε με τον Ραφίνια στο 48ο λεπτό δίχως όμως να καταφέρει να πετύχει άλλο τέρμα που θα της έδινε την δυνατότητα για ένα θετικό αποτέλεσμα. Πλέον, η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στη 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 36-38 και 29 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Ροντρίγκο (επιθετικός), Κοχ (μέσος) και Γιορέντε (αμυντικός). Δεν επηρεάζουν οι απουσίες των Μπεράρντι (αμυντικός), Φόρσοου (μέσος) και Ποβέδα (μέσος).

Κρύσταλ Πάλας

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τη Κρίσταλ Πάλας, με 2-1 στην έδρα της Νιουκάστλ. Αν και βρέθηκε πίσω στο 2ο λεπτό, κατάφερε να βρει γρήγορα την ισοφάριση με τον Ρίντεβαλντ στο 21ο λεπτό ενώ έφτασε και στην ανατροπή τέσσερα λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Κέιχιλ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Κέιχιλ. Ανέβηκε στη 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα η ομάδα του Χότζον με ρεκόρ 27-37 και 29 βαθμούς.

Πρόβλημα τραυματισμού προέκυψε με τον Ζαχά (επιθετικός) που θα απουσιάσει, εκτός παραμένουν οι Χένεσει (τερματοφύλακας), Γουίκαμ (επιθετικός), Τόμκινς (αμυντικός), Σλούρπ (μέσος), Σάκο (αμυντικός) και Φέργκιουσον (αμυντικός). Αμφίβολοι οι ΜακΚάρθουρ (μέσος), ΜακΚάρθι (μέσος) και Γουάρντ (μπακ).