Λίντς

Νέα ήττα με 2-1 δέχθηκε η Λιντς, εντός έδρας κόντρα στην Γουέστ Χαμ. Αν και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στην αναμέτρηση σκοράροντας με τον Ραφίνα στο 19ο λεπτό, δεν κατάφερε να έχει ανταγωνιστική εικόνα στο δεύτερο μέρος με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ που έκρινε τον αγώνα στο 90ο λεπτό. Σε δύσκολη βαθμολογική θέση βρίσκεται η ομάδα του Μπιέλσα καθώς παραμένει εντός επικίνδυνης ζώνης με ρεκόρ 6-14 και μόλις 3 βαθμούς.

Εκτός οι βασικοί Μπάμφορντ (επιθετικός), Κοχ (μέσος) και Στρούγιτς (αμυντικός). Αμφίβολος ο σημαντικός Έιλινγκ (αμυντικός). Κλασικά εκτός πλάνων ο Φόρσοου (αμυντικός).

Γουότφορντ

Σε ένα ματς όπου υπήρξαν πάρα πολλές φάσεις, Γουότφορντ και Νιουκάστλ αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Η Γουότφορντ παρότι βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, κατάφερε να ανεβάσει τον ρυθμό της στο δεύτερο μέρος και να βρει την ισοφάριση με τον καταπληκτικό -τη φετινή χρονιά- Σαρ. Στο 87ο λεπτό ορθώς ακυρώθηκε γκολ του Κινγκ έπειτα από υπόδειξη VAR, πλέον η ομάδα του Σίσκο βρίσκεται στη 12η θέση με ρεκόρ 7-9 και 7 βαθμούς.

Εκτός ο ημιβασικός Ετέμπο (μέσος), έτοιμος ο Μπάχμαν (τερματοφύλακας).