Λίντς

Σε ένα ματς «ροντέο», Λιντς και Μάντσεστερ Σίτι αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1. Η ομάδα του Μπιέλσα πραγματοποίησε ένα μέτριο πρώτο μέρος, ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο καταφέρνοντας να βρει το γκολ που έψαχνε με τον Ροντρίγκο να μπαίνει ως αλλαγή και να σκοράρει στο 17ο λεπτό. Πλέον η Λιντς βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 9-8 και 7 βαθμούς.

Επρεάζουν οι απουσίες των Γιορέντε (αμυντικός), Μπεράρντι (μέσος), Χερνάντεζ (μέσος) και Κούπερ (αμυντικός).

Γουλβς

Νίκη ουσίας και όχι εντυπωσιασμού κατάφερε να πάρει η Γουλβς, εντός έδρας απέναντι στην Φούλαμ με 1-0. Πέρα από το γκολ, οι «λύκοι» απείλησαν μετρημένες φορές με τον Αρεόλα να αποκρούει όλα τα σουτ όμως τον Νέτο να βρίσκει την δίοδο προς τα δίχτυα στο 56ο λεπτό. Έτσι, μπήκε τέλος το αρνητικό σερί για την ομάδα του Νούνο Εσπιρίτο που πλέον βρίσκεται στην 15η θέση με ρεκόρ 4-7 και 6 βαθμούς.

Μοναδικός απών ο σημαντικός και μακροχρόνιος Γιόνι Κάστρο (μπακ).