Λίντς

Τρίτη σερί νίκη κατάφερε να πάρει η Λιντς, αυτή τη φορά με 2-0 στην έδρα της Σαουθάμπτον. Σε ένα ματς αρκετά ισορροπημένο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ήταν εύστοχοι στην τελική προσπάθεια με τους Μπάμφορντ και Ρόμπερντς να σκοράρουν στο 73ο και 95ο λεπτό του αγώνα. Πλέον, η ομάδα του Μπιέλσα βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 59-53 και 56 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Κόστα (επιθετικός), Κλιχ (μέσος), Κοχ (αμυντικός) και ο αναπληρωματικός Φόρσαου (μέσος).

Γουεστ Μπρομ

Στο ντέρμπι,  η Γουέστ Μπρομ ήταν για ακόμα μία αγωνιστική κατώτερη των περιστάσεων δεχόμενη ήττα με 3-1 εντός έδρας. Παρότι προηγήθηκε στο 27ο λεπτό με τον Περέιρα, κλείστηκε πίσω για το υπόλοιπο μας με συνέπεια να δεχθεί την ανατροπή στο δεύτερο μέρος. Δεν θα μείνει τη νέα χρονιά ο Άλαρνταϊς στον πάγκο της ομάδας καθώς θεώρησε ότι δεν είναι ο ιδανικός για να οδηγήσει την ομάδα ξανά στα «μεγάλα σαλόνια».

Εκτός παραμένουν οι Ιβάνοβιτς (αμυντικός) και Σνόντγκρας (μέσος).