Λιλ

Από την κόλαση του 2-0 στο στο 1ο ημίχρονο κόντρα στη Σέλτικ, τελικά βρέθηκε εν μέρη στον παράδεισο στην επανάληψη, αφού κατάφερε να αποσπάσει τελικά την εντός έδρας ισοπαλία με 2-2, ενώ αν ήταν λίγο πιο εύστοχη στις τελικές της φάσεις θα μπορούσε να έχει γυρίσει τούμπα το ματς. Στο Σαμπιονά η ομάδα του Γκαλτιέ πριν τη χθεσινή (Σάββατο) νίκη της Παρί Σεν Ζερμέν βάδιζε μαζί της χέρι χέρι στην κορυφή, ενώ στο τελευταίο της ματς είχε αποσπάσει την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στη Νις. Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι λιλουά είναι η μοναδική αήττητη ομάδα του πρωταθλήματος, ενώ μάλιστα δεν έχουν γνωρίσει την ήττα ούτε στο Γιουρόπα Λιγκ και στα 2 ματς που έχουν δώσει ως τώρα.

Χωρίς σοβαρά προβλήματα η αποστολή της.

Bet Info - Λιλ

Έχει βρει δίχτυα και στις 10 έως τώρα αναμετρήσεις της σε όλες τις διοργανώσεις.

Λυόν

Από την πρεμιέρα της η Λυών είχε να πραγματοποιήσει μία πειστική εμφάνιση, και τελικά την έκανε την προηγούμενη αγωνιστική, όπου συνέτριψε με 4-1 εντός έδρας τη Μονακό. Αυτό ήταν το 2ο διαδοχικό τρίποντο για την ομάδα του Ρούντι Γκαρσία, η οποία συμπλήρωσε 5 αγωνιστικές αήττητη, ενώ βρίσκεται πλέον στο -5 από την πρώτη 3άδα που είναι και φετινός της στόχος.

Σταθερά εκτός ο Ντεναγέρ (Α), με φρέσκες απώλειες να είναι ο τιμωρημένος Μπαρντ (Α) και ο τραυματίας Ντε Σίλιο (Α).