Λευκορωσία

Δέχθηκε τέταρτη διαδοχική ήττα η Λευκορωσία με την τελευταία να «πονάει» περισσότερο από κάθε άλλη, με 3-2 εντός έδρας κόντρα στην Ουαλία. Οι Λευκορώσοι παρότι βρέθηκαν πίσω κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή πριν την λήξη του πρώτου μέρους. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος δεν έδειξαν ανταγωνιστική εικόνα δεχόμενοι την ανατροπή με δύο τέρματα του Μπέιλ στο 69ο και 93ο λεπτό. Η ομάδα του Κοντράτιεβ πλέον βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 6-14, έχοντας 3 βαθμούς.

Εκτός ο βασικός Χάτκεβιτς (τερματοφύλακας) λόγω Covid-19.

(5-3-2): Τσέρνικ - Σεφτσένκο, Σβέτσοβ, Καντάρκεβιτς, Σατσίβκο, Πετσένιν - Εμπόνγκ, Μπικόβ, Σέντκο - Κλίμοβιτς, Λισάκοβιτς.

Βέλγιο

Εύκολο έργο είχε ενάντια στην Τσεχία το Βέλγιο καθώς νίκησε με 3-0. Ο Λουκάκου σκόραρε για ακόμα ένα ματς στο 8ο λεπτό πριν ο Έντεν Αζάρ διπλασιάσει τα τέρματα για την εθνική του στο 41ο. Ο Σαλεμέικερς καθόρισε στο δεύτερο ημίχρονο το τελικό σκορ έπειτα από ασίστ του Καράσκο. Σταθερά στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται η ομάδα του Μαρτίνεζ με ρεκόρ 20-4 και 13 βαθμούς.

Εκτός οι σημαντικοί Λουκάκου (επιθετικός) και Βερτόνχεν (αμυντικός) που συμπλήρωσαν κάρτες.

(3-4-3): Κουρτουά - Αλντερβάιλντερ, Μπογιάτα, Βανχέουτζεν - Καστάνιε, Ντεντόκερ, Τίλεμανς, Καράσκο - Βάνακεν, Μπεντέκε, Τροσάρντ.