Λευκορωσία

Δεν κατάφερε για ακόμα έναν αγώνα να πάρει νίκη η Λευκορωσία η οποία ηττήθηκε εκ νέου, με 2-0 αυτή τη φορά, στην Εσθονία. Άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων μόνο για ένα ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι δέχθηκαν δύο τέρματα στο 58ο και 93ο λεπτό. Σταθερά στη τελευταία θέση του ομίλου βρίσκεται η ομάδα του Κοντράτιεβ με ρεκόρ 6-17 και 3 βαθμούς.

Δεν υπάρχουν προβλήματα τραυματισμών.

Pavlyuchenko; Shevchenko, Bordachev, Yudenkov, Begunov; Klimovich, Yablonski, Selyava, Bykov; Lisakovich, Solovei

Τσεχία

Έμεινε για δεύτερο σερί ματς μακριά από τα τρίποντα η Τσεχία η οποία «στραβοπάτησε» εντός έδρας κόντρα στην Ουαλία με 2-2. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 36ο λεπτό, κατάφερε όμως να κάνει την ανατροπή μέχρι το 49ο λεπτό. Το τελικό σκορ καθόρισε ο Ντάνιελ Τζέιμς δίχως οι γηπεδούχοι να έχουν απάντηση. Πλέον, η «αρμάδα» του Σιλχάβι βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με ρεκόρ 10-9 και 8 βαθμούς.