Μπάγερ Λεβερκούζεν

Tόσο στη Φρανκφούρτη, όσο και στη Μαδρίτη δεν κατάφερε ήταν ακίνδυνη επιθετικά και από τη στιγμή που η άμυνα της δε μπόρεσε - ξανά - να διατηρήσει το μηδέν μοιραία γνώρισε τις ήττες (3-0 από την Άιντραχτ για το πρωτάθλημα και 1-0 από την Ατλέτικο για το Τσάμπιονς Λιγκ). Όσο αφορά τις εντός συνόρων εμφανίσεις της, η Μπάγερ έχει υποχωρήσει αισθητά στη βαθμολογία και γενικώς δείχνει να δυσκολεύεται να ανταπεξέλθει στις αυξημένες αγωνιστικές υποχρεώσεις, ενώ υπάρχει προβληματισμός και γύρω από το πρόσωπο του προπονητή Πέτερ Μπος. Αήττητες οι Ασπιρίνες (2-2-0 με 3/4 under) στο Λεβερκούζεν για τη Μπουντεσλίγκα.

Θα λείψουν οι Μπέιλι (Ε), Γουέντελ (Α) και Αράνγκις (Μ), άπαντες βασικοί.

Βέρντερ Βρέμης

Μπήκε με δυναμισμό κατά τη φιλοξενία της Χέρτα Βερολίνου στη Βρέμη παίρνοντας το προβάδισμα μόλις στο έβδομο λεπτό, δεν εκμεταλλεύτηκε όμως τις υπόλοιπες ευκαιρίες της για να πετύχει δεύτερο γκολ και το πλήρωσε δεχόμενη την ισοφάριση στην επανάληψη. Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία (1-1) για τους πράσινους που αγνοούν τη χαρά της νίκης για περίπου 1.5 μήνα, εύλογη συνέπεια να βρίσκονται πλέον πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού σε σχέση με τις θέσεις της Ευρώπης. Μέτριες οι εκτός έδρας επιδόσεις της Βέρντερ (1-2-1 με 4/4 over).

Γνωστά και μακροχρόνια τα όποια προβλήματα.