Μπάγερ Λεβερκούζεν

Αιφνιδιάστηκε στο Άλτε Φουστεράι καθώς βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο έβδομο λεπτό της αναμέτρησης με την Ουνιόν Βερολίνου, όμως βρήκε άμεση απάντηση με τον Ντιαμπί μόλις πέντε λεπτά αργότερα. Παραδόξως έκτοτε καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να βρει δίχτυα και όσο προχωρούσε το παιχνίδι προς το φινάλε φάνηκε να συμβιβάζονται με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1), έστω κι αν η Μπάγερ ήταν συνολικά καλύτερη. Οι Ασπιρίνες θα χρειαστούν το χρόνο τους για να αποδώσουν τα αναμενόμενα, καλές οι προσθήκες των Άντριχτ (μέσος) και Χινκαπί (αμυντικός) την τελευταία εβδομάδα.

Αλάριο (Μ) και Μπελαραμπί (Μ) οι σημαντικότερες απουσίες.

Γκλάντμπαχ

Αγωνίστηκε με θάρρος κι έξυπνη τακτική κόντρα στη Μπάγερν Μονάχου κι επιβραβεύτηκε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) χάρη στο γκολ του Πλεά στο ξεκίνημα του αγώνα. Με λίγη περισσότερη τύχη μάλιστα η Μπορούσια θα μπορούσε να πάρει ακόμα και τη νίκη, το ξεκίνημα σε κάθε περίπτωση όμως ήταν ελπιδοφόρο και υπάρχουν γενικά προσδοκίες πως η φετινή σαιζόν θα εξελιχτεί καλύτερα σε σχέση με την περυσινή ένατη θέση. Σε πρώτη φάση φαίνεται πως τα Πουλάρια θα προσπαθήσουν φέτος να αποφύγουν τα εύκολα λάθη στα μετόπισθεν, θα είναι χρήσιμο να τα δούμε και στην πρώτη εκτός έδρας αγωνιστική υποχρέωση.

Ζακαρία (Μ) και Εμπολό (Ε) δεν είναι διαθέσιμοι.