Μπάγερ Λεβερκούζεν

Ηττήθηκε και στο δεύτερο παιχνίδι από τη Γιουνγκ Μπόις, αυτή τη φορά με σκορ 0-2 μέσα στο Λεβερκούζεν και φυσικά αποχαιρέτησε το Γιουρόπα Λιγκ. Ο αποκλεισμός επιβεβαίωσε πως οι Ασπιρίνες διάγουν περίοδο ντεφορμαρίσματος μετρώντας δύο συνεχόμενες ισοπαλίες (με πιο πρόσφατο το 1-1 στο Άουγκσμπουργκ με γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις γλιτώνοντας την ήττα) στη Μπουντεσλίγκα και οφείλει να ανασκουμπωθεί άμεσα προκειμένου να μη χαθεί η βασική επιδίωξη της σαιζόν που δεν είναι άλλη από την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Στο -5 από την τετράδα η ομάδα του Πέτερ Μπος, 5-4-2 με 7/11 over ο απολογισμός στη Bayer Arena.

Tιμωρημένος ο μέσος Ντιαμπί, μακροχρόνιες οι υπόλοιπες απουσίες.

Bet Info - Μπάγερ Λεβερκούζεν

Η εστία της Μπάγερ παραβιάστηκε και στα 14 πιο πρόσφατα επίσημα παιχνίδια της.

Φράιμπουργκ

Τα βρήκε σκούρα απέναντι στην πολυπρόσωπη και καλά οργανωμένη άμυνα της φιλοξενούμενης στο Μέλανα Δρυμό Ουνιόν Βερολίνου αδυνατώντας να παράξει φάσεις της προκοπής, δέχτηκε γκολ στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και μοιραία ηττήθηκε (0-1). Ασφαλώς και το αποτέλεσμα αυτό δεν ήταν καταστροφικό αφού η ομάδα του Στράιχ έχει χτίσει μία απόσταση ασφαλείας από την τελευταία τριάδα της κατάταξης, όμως ο Γερμανός τεχνικός προβληματίζεται από την όψιμη επιθετική δυστοκία των ποδοσφαιριστών του. Θα το παλέψει στο Λεβερκούζεν η Φράιμπουργκ μετρώντας 3-3-4 με 6/10 over μακριά από την έδρα της.