Λεβάντε

Με την Κάντιθ εκτός έδρας αγωνίστηκε την Τρίτη η Λεβάντε για να αναδειχθεί ισόπαλη με 2-2. Mάλιστα, το τελικό σκορ είχε διαμορφωθεί πρίν το πρώτο μισάωρο του παιχνιδιού. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι μόλις στο 4′ με τον Περέα, για να έρθει τέσσερα λεπτά αργότερα να ισοφαρίσει ο Ρότζερ. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με το πόδι στο γκάζι και στο 11′ πήραν προβάδισμα με το δεύτερο τέρμα του Ρότζερ, ωστόσο η Κάντιθ ισοφάρισε για το τελικό 2-2 με τον Κάλα στ 28′.

Eκτός ο μέσος Καμπάνια, αμφίβολος και ο χαφ Ντουκουρέ.

Bet Info - Λεβάντε

Aπο πέντε σερί G/G η Λεβάντε.

Ρεάλ Βαγιαδολίδ

Η Έλτσε είχε μεγάλη ευκαιρία να βγει από την επικίνδυνη ζώνη της La Liga όμως παρότι προηγήθηκε με 2-0, υποχρεώθηκε σε ισοπαλία, 2-2, στην έδρα της Βαγιαδολίδ. Οι νεοφώτιστοι πήραν κεφάλι χάρη σε δύο γκολ του Χοσάν Φεράντεθ στο 9ο και στο 43ο λεπτό και κρατούσαν το υπέρ τους προβάδισμα μέχρι το 70ο λεπτό. Στο 71’ ήρθε η πρώτη αντίδραση από τους γηπεδούχους, με τον Μίτσελ, ενώ ο Φερνάντεθ έφερε το ματς στα ίσα στο 89’, μένοντας στο +2 απο την επικίνδυνη ζώνη.